Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Žaloba na Metu, obrovská pokuta pre Google a mobil ako hodinky

Prehľad noviniek zo sveta bezpečnosti na internete a sociálnych sietí od 23. do 29. októbra 2023. Toto sú digiNEWS.

Americké štáty žalujú Metu

33 amerických štátov si myslí, že za nezmyselné scrollovanie na sociálnych sieťach nemôžeme my, ako používatelia, ale spoločnosť Meta.

Rozhodli sa preto, že ju zažalujú. Nepáči sa im, na akých algoritmoch ich siete fungujú. Podľa nich človeka nútia, aby tam trávili veľmi veľa času, a tak poškodzujú duševné zdravie mladých ľudí. Ich žaloba má viac ako 200 strán.

Viac sa dočítate TU.

Obrovská pokuta pre Google

Poriadny problém má na krku aj Google. Musí zaplatiť 93 miliónov dolárov za to, že ľudí v podstate klamal a potajomky zbieral ich lokalizačné údaje.

Používatelia si vo svojich telefónoch vypli lokalizačné služby, no Google ich aj napriek tomu zbieral a ukladal. No a nie je to prvýkrát, čo Google dostal takúto pokutu. Za posledných 6 rokov z ich peňaženky kvôli manipulácii údajov a klamlivým praktikám odišlo 5 miliárd dolárov.

Viac sa dočítate TU.

Smartfón ako hodinky

Stáva sa ti niekedy, že nevieš nájsť svoj telefón? Motorola predstavila nový smartfón, ktorý sa dá poskladať a nosiť ako hodinky. Pomocou umelej inteligencie sa dá aj jeho farba prispôsobiť outfitu človeka, ktorý ich nosí. Funkcie má však telefón rovnaké ako hocijaký iný telefón.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.