Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vyskúšajte kartovú hru digiSAPIENS!

Vymysleli a vytvorili sme diskusnú kartovú hru pre školy a rodiny s názvom digiSAPIENS. Vyskúšajte si ju.

Už roky navštevujeme školy, obce a mestá či komunitné centrá po celom Slovensku a vzdelávame o tom, ako sa zodpovedne správať v online svete a kriticky premýšľať. Stretli sme sa už s tisíckami detí, mladých ľudí, učiteľov a učiteliek, ale aj rodičov či seniorov a senioriek.

Okrem iného sme sa dozvedeli aj to, že sa ľudia medzi sebou málo rozprávajú. Deti s učiteľmi a učiteľkami, tínedžeri s rodičmi, spolužiaci a spolužiačky medzi sebou a tak ďalej. Od každej tejto skupinky však počúvame, že by sa chceli medzi sebou rozprávať viac. A to aj o oblasti, ktorej sa venujeme my – o online svete a digitálnych technológiách. Práve pri tejto téme totiž pociťujeme najväčšie generačné priepasti.

Pre dospelákov môže byť náročné pochopiť, prečo ich deti hrajú hry a prečo na TikToku sledujú tančeky, ktoré ich dospeláckemu oku nedávajú veľký zmysel.

Tínedžerov zase trápi, prečo im rodičia stále kážu odložiť telefón, keď oni sami na ňom trávia dlhé hodiny.

Poďme sa však porozprávať. Nemusíte vymýšľať otázky. Nechajte to na nás. Počas našich dlhoročných rozhovorov naprieč generáciami po celom Slovensku s vami sme zozbierali témy, ktoré vás najviac pália. Pridali sme k nim aj niečo zábavné, niečo poučné, a tak začala vznikať DISKUSNÁ KARTOVÁ HRA DIGISAPIENS.

Malá ochutnávka hry pre vás

Kartová hra digiSAPIENS má 150 otázok. Jej vznik môžete aktuálne podporiť cez portál DONIO. Pripravili sme však pre vás malú ochutnávku otázok, ktorú si môžete skúsiť zahrať s vašou rodinou či kamarátmi.

Princíp je jednoduchý. Vyberiete otázku, na ktorú každý zodpovie a vy sa tak o sebe dozviete niečo nové a možno aj zabavíte. Ochutnávka otázok je dostupná TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.