Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Menej technológií v školách, umelá inteligencia šéfuje a youtube špička na Slovensku

Pozrite si prehľad noviniek zo sveta bezpečnosti na internete a sociálnych sietí od 18. do 24. septembra 2023.

Menej technológií vo švédskych školách

Švédske školy sa v novom školskom roku čiastočne vracajú k tlačeným učebniciam a písaniu rukou. Menej času, naopak, plánujú venovať tabletom, samostatnému vyhľadávaniu informácií na internete a písaniu na klávesnici.

Návrat k tradičnejším formám výučby je reakciou na názory politikov a odborníkov, ktorí si v poslednom čase stále častejšie kladú otázky, či digitalizované vzdelávanie – vrátane zavedenia tabletov do materských škôl – nevedie k obmedzovaniu základných zručností.

Viac sa dočítate TU.

Umelá inteligencia miesto šéfa

Poľskú firmu s alkoholickými nápojmi vedie humanoidný robot Mika. Do pozície bola Mika nasadená ešte minulé leto. Medzi jej hlavné úlohy patrí výber klientov, vyhľadávanie umelcov, ktorí navrhujú nové dizajny fliaš a manažovanie marketingových aktivít. Rovnako ako jej známa predchodkyňa Sophia, aj Mika vystupuje na konferenciách a poskytuje rozhovory médiám.

Viac sa dočítate TU.

Svetový youtuber na Slovensku

Lietajúce auto slovenského dizajnéra Štefana Kleina zaujalo najväčšiu hviezdu sociálnej siete YouTube. Populárny MrBeast predstavil AirCar vo videu o ikonických vozidlách za 250 miliónov dolárov.

MrBeast alebo James Donaldson je aktuálne najsledovanejší tvorca obsahu na sociálnej sieti YouTube. Jeho videá odoberá takmer tristo miliónov odberateľov, najslávnejšie video amerického tvorcu atakuje hranicu pol miliardy zhliadnutí.

Viac sa dočítate TU.

Konšpirátori na YouTube

Projekt Konšpirátori.sk už sedem rokov pomáha firmám na Slovensku a v Česku vyraďovať zo svojich reklamných kampaní konšpiračné weby. S blížiacimi sa voľbami k nim pridáva aj dezinformačné YouTube kanály. Firmy využívajúce databázu Konšpirátorov tak ľahko odstránia svoje reklamy aj z pochybných videí.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.