Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tetovanie bez tatéra, biela dodávka a sieť X mimo európskeho trhu

Pozrite sa s nami na prehľad noviniek zo sveta bezpečnosti na internete a sociálnych sietí od 16. do 22. októbra 2023.

Tetovanie bez tatéra

Veľa sa hovorí o tom, na ktorých pracovných pozíciách nás nahradia stroje a umelá inteligencia. Isté je to v automobilovom priemysle, či čiastočne v IT oblasti. Napadlo by ti však, že stroje nahradia aj tatérov?
V texaskom Austine existuje salón, kde do kože tetuje namiesto človeka robotický systém. Návrh kerky môže do systému tohto tatérskeho štúdia nahrať umelec či umelkyňa z akéhokoľvek kúta sveta. No a stroj už spaví všetko ostatné.
Vývojári tohto robotického tetovača dokonca tvrdia, že tetovanie z ich stroja je rýchlejšie a menej bolestivé ako to klasické.

Viac sa dočítate TU.

Klasický hoax o bielej dodávke

Biela dodávka unáša deti. Hmm, že ste toto počuli tak 10 rokov dozadu? Niektoré hoaxy a poplašné správy sú večné. Niekoľko dní dozadu sa medzi ľuďmi v Ružomberku začali šíriť statusy o človeku, ktorý do bielej dodávky násilne láka deti.

Na prípad sa bližšie pozrela aj polícia. Správa o nebezpečnej bielej dodávke sa však nepotvrdila a našťastie nedošlo ani k žiadnym únosom detí. Príspevok, ktorý sa stal virálnym, však za pár hodín nazbieral tisíce lajkov a zdieľaní. No a prirodzene, v školách aj v rodinách vyvolal veľký strach a paniku.

Samozrejme, každé takéto podozrenie treba brať vážne, a tak urobila aj polícia. Treba si však uvedomiť, že oveľa rozumnejšie, ako napísať poplašný príspevok na sociálne siete, je v takomto prípade zavolať na 158ičku, kde už vedia, čo robiť.

Viac sa dočítate TU.

Odíde sieť X zo Slovenska?

Twitter, po novom známy ako sociálna sieť X, zvažuje odchod z európskeho trhu. Keď Twitter prešiel do rúk Elona Muska, začal tam zavádzať mnohé kontroverzné zmeny. No a tie dávajú veľký priestor šíreniu hoaxov aj nenávistných prejavov.

To sa však nezhoduje s predstavou Európskej únie o tom, ako by mali sociálne siete fungovať. Eurokomisár Thierry Breton preto Elonovi Muskovi adresoval list, v ktorom  ho žiada, aby proti nenávistným prejavom a hoaxom bojoval ráznejšie. Vyzerá to však tak, že sa tieto dve strany nedohodnú a sieť X z európskeho trhu zmizne.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.