Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

POZÝVAME VÁS NA KONFERENCIU #SID2024: DIGISAPIENS

Pri príležitosti Dňa bezpečného internetu sme sa rozhodli zorganizovať konferenciu (najmä) pre mladých ľudí o živote ich generácie v online priestore.

#SID2024: digiSAPIENS

SID je skratka pre Safer Internet Day (Deň bezpečného internetu), ktorý každý rok pripadá na druhý deň druhého týždňa druhého mesiaca v roku. Vo viac ako 180 krajinách sa pri tejto príležitosti konajú rôzne osvetové podujatia, ktoré budujú povedomie o zodpovednom a bezpečnom fungovaní v online prostredí.

Ak by dnes žil Charles Darwin, pôvodca teórie evolúcie, možno by začal uvažovať nad ďalším vývojovým stupňom človeka. Bol by ním digiSAPIENS alebo digitálny domorodec. Človek, ktorý sa narodil do sveta digitálnych technológií. Človek, ktorý dokáže digitálne technológie ovládať, no občas potrebuje usmerniť a poradiť.

My sme sa rozhodli tieto dve témy spojiť a pripraviť konferenciu pre mladých o živote ich generácie v online svete.

O čom bude konferencia?

Návštevníkom sa prihovoria rečníci a rečníčky, ktorí budú hovoriť o bezpečnosti na internete, zodpovednom správaní sa online či kritickom myslení.

Zabudneme však na otrepané frázy, zákazy a príkazy. Pomocou expertov témy internetovej bezpečnosti a digitálneho občianstva rozoberieme neformálnym spôsobom bez odborného žargónu a moralizovania.

Konferencia sa uskutoční v pondelok 26. februára 2024 od 9:30 do 14:30. Podujatie sa uskutoční v priestoroch spoločnosti Sygic na Mlynských nivách 16 v Bratislave.

Kapacita podujatia sa naplnila a už nie je možné sa registrovať.

Okrem tínedžerov, vysokoškolských študentov či mladých pracujúcich na konferencii radi privítame aj učiteľov, rodičov či pracovníkov s mládežou.

Kompletný program nájdete TU.

Kontaktná osoba:
Laura Kösziklová
e-mail: laura.koszi@cyber4kids.sk

Partneri podujatia:

Nadácia Kooperativa

Sygic

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Hodina H

Férová Nadácia O2

Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie.


NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.