Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hacknutý FB účet, WiFi obkľúčenie a pochybná AI apka

Facebooku hackli účet

Každý, kto si zažil hacknutie účtu na ktorejkoľvek sociálnej sieti, vie, že je to poriadne nepríjemná záležitosť. Stať sa to však môže každému. A to doslova. Minulý týždeň niekto hackol účet ja Facebooku aj samotnému Facebooku. Ľudia to zistili, keď hackeri na profile začali uverejňovať zvláštne statusy. V prvom sa tešili, že sa profilu zmocnili a v ďalšom žiadali oslobodenie bývalého pakistanského premiér Imrana Khana. Po pár ďalších statusoch účet Facebooku na niekoľko dní úplne zmizol. O niekoľko dní sa na sieti objavil opäť, avšak tentokrát už len s oficiálnym obsahom.

Viac sa dočítate TU.

Obkľúčený dom kvôli WiFi

Muž na severnom Slovensku zavolal na políciu, že jeho dom obkľúčili migranti. Keď policajti prišli na miesto, celkom dobre sa pobavili. Zistili totiž, že migranti, ktorí cez obec prechádzali, nechceli jeho dom obkľúčiť, ani mu ublížiť. Pripájali sa len na jeho WiFi, ktorú si zabudol zaheslovať. Chceli sa totiž spojiť so svojou rodinou.

Viac sa dočítate TU.

Bláznivý streamerský trend

Postavia sa pred kameru a vydávajú rôzne zvuky a vety. Vždy ich hovoria rovnakým spôsobom, akoby stále dookola prehrávali tú istú nahrávku. Niekoľko hodín bez prestávky.

Takto by sa dal opísať trend, v rámci ktorého tvorcovia na sociálnej sieti TikTok napodobňujú postavy z videohier neovládané hráčom – takzvané NPC, teda non-player characters. Aby NPC streamer začal zarábať, musí najprv získať sledovateľov, ktorí budú vyhľadávať jeho videá plné nezvyčajných výrazov a opakujúcich sa pohybov. Ak sa mu podarí zhromaždiť okolo seba takúto skupinu, zárobok má takmer istý.

Viac sa dočítate TU.

Pochybná AI apka

Už to tu bolo neraz, populárna aplikácia založená na kvalitnom AI. Tentokrát sociálnym sieťam vládne aplikácia, ktorá vám ukáže, ako by ste vyzerali ako študent či študentka v 90. rokoch v USA. Za zábavou sa však skrýva aj riziko. Aplikácii totiž poskytujete nielen svoje fotky, s ktorými môže nakladať podľa svojho uváženia, ale aj niektoré osobné údaje.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.