Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spoplatnené sociálne siete, okuliare s AI a liberálny ChatGPT

Prehľad noviniek zo sveta bezpečnosti na internete a sociálnych sietí od 2. do 8. októbra.

Umelá inteligencia ukázala obraz Ježiša

Asi málokto by predpokladal, že sa raz umelá inteligencia zamieša aj do náboženstva. Tentokrát poodkryla tajomstvo Turínskeho plátna. Ide o 4 metrovú ľanovú látku, ktorá má na prednej strane odtlačok človeka. Katolícka cirkev verí, že je to plátno, v ktorom bolo zabalené mŕtve telo Ježiša Krista. Teraz sa na plátno pozrela aj umelá inteligencia Podľa nej vyzeral muž, ktorý je na plátne otlačený, ako na priloženom obrázku. História Turínskeho plátna je však plná otáznikov a nedá sa presne povedať, komu odtlačok patril.

Viac sa dočítate TU.

zdroj: The Christian Post

Platby za Facebook a Instagram

Sociálne platformy spoločnosti Meta sa snažia zaviesť pre užívateľov Instagramu a Facebooku v Európe predplatné v prípade, že nechcú reklamy.
Diskutuje sa o niekoľkých cenových plánoch, ale poplatok 10 eur mesačne sa ukazuje ako najpravdepodob­nejší, povedal jeden z nich, zatiaľ čo druhý zdroj uviedol, že bude zavedený v najbližších mesiacoch.
Návrh je pokusom spoločnosti Meta splniť nariadenia Európskej únie (EÚ), ktoré môžu obmedziť jej schopnosť prispôsobovať reklamy užívateľom bez ich súhlasu a poškodia jej hlavný zdroj príjmov.

Viac sa dočítate TU.

ChatGPT je liberálny

Dosahy umelej inteligencie môžu siahať oveľa ďalej ako sme si mysleli. Nová americká štúdia ukázala, že sa umelá inteligencia prikláňa viac k liberálnym stranám. Keďže vychádza zo stereotypov, ktoré si nabrala z trénovacích dát, môže ovplyvňovať politické názory ľudí po celom svete.

Viac sa dočítate TU.

Meta okuliare s umelou inteligenciou

Šéf Facebooku a spoločnosti Meta, Mark Zuckerberg, nemá veľmi rád, ak ho niekto v niečom predbehne. Tentokrát chce konkurovať lídrom v umelej inteligencii. Na Meta konferencii predstavil niekoľko noviniek. Napríklad novú generáciu inteligentných okuliarov s AI. Dajú sa cez ne napríklad fotiť fotky, nahrávať videá, alebo rovno streamovať. Okuliarov sa môžete napríklad spýtať, na akú budovu sa práve pozeráte.

Viac sa dočítate TU.

zdroj: Meta Connect 2023

Podvodníci okradli staršiu ženu

Staršiu ženu z Bardejova pripravili podvodníci o takmer 4500 eur, pátra po nich polícia. Neznáma osoba kontaktovala prostredníctvom internetu 74-ročnú Bardejovčanku s tým, že sa stala výherkyňou 200.000 amerických dolárov, auta a ďalších drobností. Následne ju presvedčila, že je potrebné, aby zaslala zo svojho účtu na určený účet 970 eur, o pár dní neskôr ďalších 1.800 aj 864 eur. Neznáma osoba sa ´výherkyni´ opätovne ozvala o niekoľko dní a požadovala od nej ďalších 150 aj 700 eur. Oslovená Bardejovčanka tak aj urobila.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.