Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odchod Facebooku z Európy, bezpečnejší TikTok a dvojstupňové overovanie

Pozrite sa na prehľad toho, čo sa stalo v online svete a na sociálnych sieťach za uplynulý týždeň.

Odchod Facebooku z Európy

Spoločnosť Meta minulý týždeň pohrozila, že z Európy stiahne aplikácie Facebook a Instagram. Urobí tak v prípade, ak nebude môcť prenášať dáta používateľov na servery v Spojených štátoch amerických.
Európske regulačné úrady v tomto čase pracujú na úprave nariadení, ktoré hovoria o tom, ako sa môžu odovzdávať európske údaje cez Atlantik. Dohoda medzi EÚ a USA, podľa ktorej mohli firmy odovzdávať osobné údaje používateľov z Európy do USA, je podľa Súdneho dvora Európskej únie neplatná.

Po veľkom mediálnom ošiale o odchode sociálnych sietí z Európy sa ukázalo, že to spoločnosť Meta myslela inak.

Viac o tejto aktualite TU.

TikTok sprísňuje pravidlá bezpečnosti

Sociálna sieť TikTok, ktorá je populárna najmä medzi mladými, plánuje upraviť svoje bezpečnostné pravidlá. Najzásadnejšou má byť funkcia, ktorá by vyhodnocovala, či sú konkrétne príspevky vhodné pre deti a mládež. Prísnejšie chce pristupovať aj k príspevkom, ktoré súvisia s poruchami príjmu potravy. Sociálna sieť chce sprísniť aj kontrolu veku pri registrácii. Zaznamenáva totiž mnoho prípadov, keď používatelia pri registrácii o svojom veku klamú.

Viac o tejto aktualite TU.

Bezpečnostné opatrenie od Google zafungovalo

Spoločnosť Google začala v minulom roku používateľom automaticky zapínať dvojstupňové overenie. Dvojstupňové overovanie aktivovali pre viac ako 150 miliónov účtov. Po pár mesiacoch od zavedenia bezpečnostného opatrenia spoločnosť vyhodnocuje, aký malo úspech. Z ich pozorovania vychádza, že účty, ktoré mali aktivované dvojstupňové overovanie, sa lepšie bránili kybernetickým útokom. Preto chce Google v automatickom aktivovaní dvojstupňového overovania pokračovať aj naďalej.

Viac o tejto aktualite TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.