Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nebezpečné TikTok trendy, mazanie Google účtov a nové funkcie na WhatsAppe

Pozrite si prehľad noviniek zo sveta bezpečnosti na internete a sociálnych sietí od 7. do 13. augusta 2023.

Google zmaže milióny účtov

Google sa chystá vymazať účty, ktoré sú dlhodobo nepoužívané. Takéto účty sú totiž podľa nich viac ohrozené kybernetickými útokmi. Vymazaniu sa môžeš vyhnúť prihlásením a aktiváciou dvojstupňového overenia, ktoré chráni efektívnejšie pred malvérmi.

Viac sa dočítate TU.

Nové funkcie vo WhatsAppe

Užívatelia obľúbenej četovacej aplikácie WhatsApp si musia zvyknúť na ďalšiu aktualizáciu, ktorá prinesie nové funkcie. Do WhatsAppu pribudne možnosť posielať videosprávy – krátkych a spkromných videí. Po novom tiež budú môcť používatelia s ostatnými zdieľať aj svoju obrazovku.

Viac sa dočítate TU.

Nezdravý trend na TikToku

Film Barbie v hlavnej úlohe s Margot Robbie vyvolal ošiaľ, ktorý neustále trvá. Ľudí najnovšie pobláznil trend Barbie Feet Challenge, v rámci ktorého sa tiktokerky snažia napodobniť ikonickú scénu z filmu. V nej si Barbie vyzuje lodičky a ostane stáť na špičkách, čím odhalí svoju dokonalú klenbu a členok.
Odborníci upozorňujú, že napodobňovanie slávnej scény môže viesť k vážnym problémom – od zápalu chodidla až po problém s krížami.

Viac sa dočítate TU.

Nebezpečná marhuľová výzva

TikTokerka na svojom profile uverejnila video, v ktorom sa chváli tým, že má čistú pleť vďaka kôstkam z marhúľ, ktoré konzumuje. Dokonca tvrdí, že kôstkami tajne kŕmi aj svojho priateľa. Jej video dosiahlo pol milióna videní. Odborníci varujú, že v marhuľových kôstkach je amygdalín, ktorý sa v tele premieňa na kyanid a môže spôsobiť otravu.
V koncentrovanom množstve napáda srdce, dýchaciu sústavu a centrálny nervový systém a môže človeka zabiť počas niekoľkých minút.

Viac sa dočítate TU.

Influencerku zabili nezdravé návyky

Zhanna Samsonova bola 39-ročná influencerka, ktorá sa pýšila svojím radikálnym stravovacím režimom. Roky sa stravovala #raw #vegan, pričom jedla iba ovocie, slnečnicové klíčky, ovocné smoothies a šťavy.Zhanna k tomu všetkému pridávala obdobia, kedy odmietala jesť a piť čokoľvek, a nazývala to “dry fasting”.  Koncom júla Zhanna zomrela pravdepodobne na následky nesprávnych stravovacích návykov.

Viac sa dočítate TU.

Top TikTokeri Slovenska

Forbes zverejnil rebríček najlepších tiktokerov za rok 2023. V zozname TOP 10 nájdeš osobnosti, ktoré majú najväčší potenciál osloviť a zaujať širšie publikum. Tento rok ho ovládli predovšetkým mladé ženy. Medzi nimi napríklad vyštudovaná veterinárka, bojovníčka s anorexiou či bývala učiteľka, ktorá dostala pre Tiktok výpoveď.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.