Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nebezpečná SMSka, bezpečnejšie úložisko a koniec rúškam

V online priestore sa stále niečo deje. Veľa noviniek prichádza aj v internetovej (ne)bezpečnosti. Prinášame vám stručný prehľad tých, ktoré sa udiali v uplynulom týždni.

Nebezpečná SMSka od banky

K nebezpečným SMSkám od kuriérskej spoločnosti, ktoré sa šírili koncom decembra, sa pridáva ďalšia. Slovenská sporiteľňa upozornila, že podvodníci rozposielajú nebezpečnú správu v jej mene. Podvodníci v nej vyzývajú, aby klienti klikli na odkaz, cez ktorý majú potvrdiť svoj účet. Link odkazuje na falošný internetbanking, prostredníctvom ktorého môže dôjsť k prevodu peňazí klienta na účet podvodníkov.
Viac o podvode TU.

Google Disk by mal byť bezpečnejší

Jednou z funkcií, ktorú Google ponúka, je online úložisko na súbory, dokumenty, či fotky. Ten je nielen užitočným nástrojom na ukladanie či zdieľanie súborov, ale aj častým terčom hackerských útokov. Po novom o možných nebezpečenstvách či podozrivej aktivite budú používatelia informovaní. Ak interné systémy spoločnosti Google zaznamenajú, že by súbor mohol byť nejakým spôsobom nebezpečný, zobrazí sa hornej časti obrazovky žlté varovanie.

Viac o novej funkcii TU.

Hoax o zrušení nosenia rúšok vyvrátený

Polícia Slovenskej republiky sa na svojej špecializovanej facebookovej stránke pravidelne venuje vyvracaniu hoaxov. Tentokrát si posvietila na video, podľa ktorého Ústavný súd zrušil povinnosť nosenia rúšok v interiéroch. Policajti vysvetľujú, že povinnosť prekrytia dýchacích ciest aj naďalej vyplýva z platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR.

Viac o hoaxe TU.

Add Comment

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2022. Všetky práva vyhradené.