Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kulturblog na TikToku, zmeny vo WHatsappe a koniec Facebook News

Prinášame vám prehľad noviniek zo sveta bezpečnosti na internete a sociálnych sietí od 4. do 10. septembra 2023.

Koniec Kulturblogu na TikToku

Webu Kulturblog, ktorý je známy aj svojim kontroverzným a dezinformačným obsahom, zrušili v minulosti účet na Facebooku aj YouTube. Po novom sa k týmto platformám pridal aj TikTok. Platforma neuvidela konkrétne dôvody, prečo ich činnosť pozastavila.

Nezávislý projekt Konšpirátori.sk, ktorý zostavuje zoznam webov s dezinformačným či konšpiračným obsahom, udelil kontroverznému Kulturblogu vo svojom posudku veľmi vysoké skóre – 8,8 z maximálneho počtu 10 bodov.

Viac sa dočítate TU.

Veľké zmeny vo Whatsappe

Známa komunikačná aplikácia prejde už čoskoro veľkými zmenami. Whatsapp v najnovšej beta verzii predstavil nový dizajn, ktorý by už onedlho v praxi mohli vidieť používatelia Android smartfónov.

Whatsapp navyše pracuje aj na novej funkcii, ktorá používateľom umožní filtrovať konverzácie triedením rozhovorov tak, aby mali možnosť získať zoznam neprečítaných správ, osobných konverzácií či pracovných chatov.

Viac sa dočítate TU.

Koniec Facebook News

Americká internetová spoločnosť Meta Platforms prestane ešte tento rok v Británii, Francúzsku a Nemecku používať svoju funkciu Facebook News.

Špeciálna záložka Facebook News zobrazuje spravodajské články. Po zavedení zmeny v decembri si užívatelia budú môcť ďalej prezerať odkazy na spravodajské články a európski vydavatelia správ budú mať prístup k svojim účtom a stránkam, uviedla Meta. Facebook však už nebude uzatvárať nové dohody pre spravodajský obsah pre platformu Facebook News.

Viac sa dočítate TU.