Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šokujúci filter, influencerka na univerzite a menej aplikácií

Prehľad noviniek zo sveta bezpečnosti na internete a sociálnych sietí od 6. do 12. marca 2023.

Päťdesiatnik ako mladá motorkárka

Mladá japonská influencerka a motorkárka Azusagakuyuki má na Twitteri viac ako 23 000 sledovateľov. Na svojom profile zdieľala najmä príspevky o svojej vášni k motorkám. Jej príspevky často komentovali najmä muži, nešetrili pochvalnými komentármi a rôznymi emotikonmi. Po dlhých mesiacoch však prišlo veľké odhalenie. Za týmto profilom stál v skutočnosti 50-ročný muž, ktorý na fotkách používal omladzovaciu aplikáciu.

Viac sa dočítate TU:

Popular “female biker” unmasked as 50-year-old man in Japan | protothemanews.com

Nový filter s umelou inteligenciou

Na TikToku sa ale pred niekoľkými dňami objavil filter, ktorý ľudí doslova desí. Filter „Bold Glamour“ tvár zjemní, rozjasní, vykontúruje, vyhladí pokožku, zvýrazní oči a výrazne zväčší pery. Na tom by nebolo vôbec nič zvláštne, toto predsa dokáže viacero filtrov. Problémom je, že tento to robí úplne inak. Prelomový je v tom, že pri úprave tváre využíva umelú inteligenciu.

Keď použiješ akýkoľvek iný štandardný filter, a pred časť tváre si dáš ruku alebo nejaký objekt, filter sa zruší alebo zdeformuje — okamžite tak vidieť, že ide len o filter.

Pri “Bold Glamour” si ale môžeš tvár naťahovať, zakrývať si ju, robiť čokoľvek — filter drží pevne a ani sa nepohne.

Viac sa dočítate TU:

Filter Bold Glamour pobláznil celý TikTok. Ľudí desí. a experti varujú (startitup.sk)

Spájanie dvoch známych aplikácií

Spoločnosť Meta plánuje opätovné zlúčenie aplikácií Messenger a Facebook. Pravdepodobne týmto spôsobom bojuje s postupným starnutím platformy a menším záujmom nových používateľov.

Facebook a Messenger sú súčasťou jedného webu, ale v telefónoch a tabletoch už od roku 2014 fungujú ako samostatné aplikácie. Podľa dostupných informácií však spoločnosť Meta už niekoľko mesiacov pracuje na zmene.

Viac sa dočítate TU:

Messenger čoskoro zmizne z tvojho telefónu, toto je dôvod | Refresher news

Kontroverzná influencerka prednáša na VŠ

Súkromná vysoká škola University College Prague (UCP) si na prednášku o podnikaní a sociálnych sietí pozvala známu influencerku Zuzanu Strausz Plačkovú.

Napriek tomu, že študenti tejto vysokej školy tvrdia, že Plačková ako prednášajúca osoba na akademickú pôdu nepatrí, vedenie školy má na to celkom iný názor. Zuzanu Plačkovú v reakciách prirovnalo k hosťom ako Celeste Buckingham či Zuzana Čaputová. Dodali, že prednáška pre študentov nie je povinná.

Viac sa dočítate TU:

Študenti sa búria proti Plačkovej, má prednášať na VŠ (startitup.sk)

Podvodníci sa skrývajú za núdznych

Slobodná mamička potrebuje peniaze pre štyri choré deti. Vdova sa sama stará o vnučku, ktorú opustili rodičia. A mladý vdovec zúfalo prosí o pomoc pre svoje tri, niekedy dokonca štyri deti. Za všetkým je jedna a tá istá rodina.

Oklamala desiatky darcov a dokonca aj známy portál, ktorý sprostredkúva pomoc v núdzi. Podvodníci si privlastnili rôzne príbehy a tie dokresľovali tak, aby im ľudia poslali čo najviac peňazí.

Viac sa dočítate TU:

Podvodníci sa vydávajú za rodiny v núdzi. Oklamali už desiatky darcov | TVNOVINY.sk

Rekord v e-hlasovaní

Parlamentné voľby v Estónsku by mohli vytvoriť nový rekord, pokiaľ ide o využitie možnosti elektronického hlasovania.

Podľa údajov volebnej komisie sa na voľbách zúčastnilo 63,7 percenta z vyše 966 000 oprávnených voličov. Účasť voličov bola rekordná, pokiaľ ide o elektronické hlasovanie i hlasovanie priamo vo volebnej miestnosti.

Elektronicky hlasovalo 313 514 voličov, čím bol prekonaný predchádzajúci rekord z roku 2019, keď túto formu hlasovania využilo 247 232 ľudí.

Estónsko bolo prvou krajinou, ktorá občanom umožnila voliť prostredníctvom internetu. Na medzinárodnej úrovni je tento postup vnímaný kontroverzne kvôli pochybnostiam o jeho spoľahlivosti.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.