Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Prísnejšie riešenie kyberkriminality, viac vedy a inžinier z jemenu

Vedkyne na Wikipedii

Mladá britská vedkyňa Jessica Wade získala ocenenie od kráľovskej rodiny za svoj počin, ktorým chcela dostať do povedomia neznáme, no úspešné vedkyne. Pred niekoľkými rokmi sa rozhodla neznámym vedkyniam vytvoriť profily na Wikipedii a dostať ich tak viac do povedomia a zároveň pre ne získať verejné uznanie od iných vedcov, zamestnávateľov, ale aj od bežnej verejnosti. Doteraz sa jej podarilo na tejto online encyklopédii vytvoriť viac ako 1600 takýchto stránok.

Viac sa dočítate TU.

Podvody na online bazári

Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na podvody, ku ktorým v posledných dňoch dochádza na online bazári Vinted. Ten je zameraný prevažne na predaj nového či použitého oblečenia medzi používateľmi navzájom. Podvodníci, ktorí sa na tomto portáli vyskytujú, zasielajú používateľom správy v mene správcov bazáru o tom, že niekto má záujem o ich produkty. Následne si od nich žiadajú prihlasovacie údaje k ich bankovým účtom.

Viac sa dočítate TU.

Dôchodkyňu podviedol „inžinier z Jemenu“

Polícia upozorňuje aj na online podvodníka, ktorému podľahla 67-ročná Žilinčanka. V septembri ju na internete oslovil muž, ktorý sa predstavil ako inžinier z Jemenu a má záujem rozbehnúť podnikanie na Slovensku. Muž poprosil ženu o spoluprácu pri prijímaní jeho batožiny, za ktorú mala žena zaplatiť poplatok viac ako 17 000 eur. Keď od nej začal pýtať ďalšie peniaze, spozornela a zavolala políciu. Tá jej potvrdila, že ide o podvodníka.

Viac sa dočítate TU.

Posily na riešenie kyberkriminality

V súvislosti s tragickou udalosťou na Zámockej ulici v Bratislave, kde útočník zabil dvoch mladých ľudí z LGBTI+ menšiny, zasadala mimoriadne Bezpečnostná rada. Jej predstavitelia sa dohodli, že posilnia tím odborníkov na riešenie kyberkrimnality a rozšíria materiálno-technické vybavenie na riešenie tohto problému. Útočník totiž dlhodobo uverejňoval nenávistný a extrémistický obsah na sociálnych sieťach.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.