Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pozývame vás na konferenciu #SID2023: digiSAPIENS

Pri príležitosti Dňa bezpečného internetu sme sa rozhodli zorganizovať konferenciu (najmä) pre mladých ľudí o živote ich generácie v online priestore.

#SID2023: digiSAPIENS

SID je skratka pre Safer Internet Day (Deň bezpečného internetu), ktorý každý rok pripadá na druhý februárový utorok. Vo viac ako 180 krajinách sa pri tejto príležitosti konajú rôzne osvetové podujatia, ktoré budujú povedomie o zodpovednom a bezpečnom fungovaní v online prostredí.

Ak by dnes žil Charles Darwin, pôvodca teórie evolúcie, možno by začal uvažovať nad ďalším vývojovým stupňom človeka. Bol by ním digiSAPIENS alebo digitálny domorodec. Človek, ktorý sa narodil do sveta digitálnych technológií. Človek, ktorý dokáže digitálne technológie ovládať, no občas potrebuje usmerniť a poradiť.

My sme sa rozhodli tieto dve témy spojiť a pripraviť konferenciu pre mladých o živote ich generácie v online svete.

O čom bude konferencia?

Návštevníkom sa prihovoria odborníci na témy ako gaming, zodpovedné influencerstvo, umelá inteligencia, práca s dátami internetových používateľov, online hate a iné.

Zabudneme však na otrepané frázy, zákazy a príkazy. Pomocou expertov témy internetovej bezpečnosti a digitálneho občianstva rozoberieme neformálnym spôsobom bez odborného žargónu a moralizovania.

Konferencia sa uskutoční v pondelok 27. februára 2023 v Zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave od 8:30 do 14:30.

Kompletný program nájdete TU.

Vstup je voľný, stačí sa len registrovať TU. Počet miest je limitovaný.

Okrem tínedžerov, vysokoškolských študentov či mladých pracujúcich na konferencii radi privítame aj učiteľov, rodičov či pracovníkov s mládežou.

Vyhodnotenie súťaží

Počas konferencie vyhodnotíme dve súťaže: 

Výzvu v rámci programu digiPEERS Buďte tvorcami lepšieho online sveta!, ktorej cieľom je realizovať aktivity pri príležitosti Dňa bezpečného internetu. Medzi 1. a 24. februárom 2023 digiPEERS robia workshopy, infografiky, blogujú, uverejňujú príspevky na sociálnych sieťach a robia rozhovory. 

Výzvu Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky na deťoch a digiQ – Čo pre vás/teba znamená lepší a bezpečnejší internet?
Jednotlivci alebo kolektívy zasielajú svoje odpovede linku zverejnenom na www.bezpecnyinter.net

Kontaktná osoba:
Michelle Kubištová
M: +421940330538
E: michelle.kubistova@digipeers.sk

Konferenciu #SID2023: digiSAPIENS podporili:

Nadácia Kooperativa
Centrum vedecko-technických informácií SR

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.