Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Workshopy pre stredné školy

Workshopy pre stredné školy

Schopnosť kriticky uvažovať, vyhodnocovať informácie, rozpoznať nepravdivé správy a slušne diskutovať o akejkoľvek téme s niekým, kto s nami nesúhlasí, by mali patriť k základnej výbave každého, kto je aktívny online na sociálnych sieťach. Už neplatí, že falošné správy majú zlú grafiku a veľa gramatických chýb. Dnes sú falošné správy sofistikovanejšie a ľahšie navádzajú na emotívnu reakciu. Záujemcom ponúkame workshopy pre študentov stredných škôl:

  1. Trenažér demokracie

jeho cieľom je ukázať, ako debatovať online bez urážok a útokov na druhú osobu tak, aby bolo možné nájsť spoločnú platformu pri rešpektovaní myšlienkových a názorových rozdielností. Workshop trvá 2×45 minút, ideálne pre žiakov jednej triedy, aby bolo možné rozvinúť diskusiu v komunite, ktorá nemá bariéry medzi sebou. Ideovým otcom workshopu je spisovateľ a novinár Márius Kopcsay.

  1. Čo zdieľam online, ovplyvňuje moju budúcnosť

Workshop sa zameriava na identifikovanie obsahu, ktorý môže byť nevhodný, škodlivý a ubližujúci, zavádzajúci a prípadne aj nezákonný. Súčasťou sú aj informácie o trestnoprávnych následkoch zdieľania takého obsahu, prípadne aký vplyv nami zdieľané obsahy majú na pracovnoprávne vzťahy. Workshop pracuje aj s návodom ako rozpoznať falošné správy, trvá 2×45 minút a je vhodný aj pre väčšie skupiny ako jedna trieda.

Pre viac informácií nás kontaktujte na natalia.babicova@digiq.sk.

 

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.