Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

VĎaka tweetu do väzby, 30-ročná SMSka a rekordná pokuta pre hernú platformu

Prehľad noviniek zo sveta online bezpečnosti a sociálnych sietí 19.-31. december.

Kvôli tweetu sedí vo väzbe

Americký kickboxer Andrew Tate, ktorý je známy aj svojimi kontroverznými a nebezpečnými vyjadreniami na sociálnych sieťach, vo svojom tweete označil ekoaktivistku Gretu Thunberg. Do textu napísal, že jeho garáž je plná áut a dodal, aké enormné množstvo emisií vypúšťajú do ovzdušia. Od Grety dostal aj odpoveď, na ktorú následne reagoval ďalším svojim komentárom. Tentokrát vo forme videa. Na ňom je, okrem iného, vidno krabicu od pizze s adresou pizzérie. Na základne toho polícia, ktorá po ňom a jeho bratovi už dlho pátrala, odhalila jeho polohu a zadržali ho.

Viac sa dočítate TU.

Herná spoločnosť dostala rekordnú pokutu

Americký regulačný orgán FTC sa dohodol s hernou spoločnosťou Epic Games na zaplatení pokuty v celkovej výške 520 miliónov dolárov v dvoch samostatných prípadoch. Prvá sa týka porušenia Children’s Online Privacy Protection Act a je v sume 275 miliónov dolárov a druhá sa týka odmietania vrátenia peňazí zákazníkom, ktorí boli „oklamaní“ a urobili nechcené nákupy pri hraní Fortnite a je v sume 245 miliónov dolárov.

Viac sa dočítate TU.

Prvá SMSka mala 30 rokov

Prvá textová správa odoslaná prostredníctvom mobilného telefónu bola odoslaná pred 30 rokmi. Napísal ju inžinier Vodafone Neil Papworth a jej text bol: Veselé Vianoce. Jej prijímateľom bol jeden zo vtedajších šéfov mobilnej siete. SMSky sú populárne dodnes, i keď v počte odoslaných správ ich predbiehajú mobilné aplikácie ako napríklad WhatsApp.

Viac sa dočítate TU.

Za útokom na štátne lesy môžu byť ruskí hekeri

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan sa s odstupom 3 mesiacov vyjadril, že za septembrovým útokom na počítačové systémy štátnych Lesov SR mohli byť ruskí hekeri. Mohlo im ísť o narušenie energetickej bezpečnosti Slovenska prostredníctvom skomplikovania dodávok palivového dreva.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.