Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Iphone záchranár, nové instagramové funkcie a vystresované mamičky na Facebooku

Prinášame vám prehľad správ zo sveta internetovej bezpečnosti a sociálnych sietí od 12. do 18. decembra 2022.

Iphone zachránil ľuďom život

V sobotu poobede sa stala v Prahe vážna nehoda dvoch osobných áut. Zaujímavé na tejto situácii je však to, že iPhone jedného z vodičov detegoval dopravnú nehodu a automaticky privolal záchranné zložky. IPhone 14 a iPhone 14 Pro má totiž v sebe funkciu, ktorá je navrhnutá tak, aby automaticky detegovala vážne dopravné nehody, či už čelné, zadné alebo bočné nárazy, prípadne prevrátenia.

Viac sa dočítate TU.

Musk rozpustil bezpečnostnú radu

Elon Musk už od svojho príchodu do Twitteru robí rôzne závažné rozhodnutia. Najnovšie sa k nim pridalo aj to, že rozpustil Radu pre budovanie dôvery a bezpečnosti, ktorá v rámci platformy pôsobila. Išlo o poradnú skupinu zloženú z takmer 100 nezávislých občianskych, ľudskoprávnych a iných organizácií. Jej cieľom bolo riešiť nenávistné prejavy na sociálnej sieti a rôzne ďalšie problémy, ako zneužívanie detí, samovraždy či sebapoškodzovanie.

Viac sa dočítate TU.

Instagram predstavil nové funkcie

Šéf instagramu Adam Mosseri predstavil niekoľko zmien, ktoré túto sociálnu sieť v najbližšom čase čakajú. Niektoré už platforma v pár krajinách zaviedla, iné to ešte len čaká. Prvou sú poznámky – krátke popisy, ktoré budete môcť dočasne uverejniť vo svojom profile. Vo vyskakujúcej bublinke môžete napríklad uviesť, ako sa práve cítite, alebo sa ostatných niečo opýtať. Ďalšia funkcia sa týka reťazových príbehov a výziev. Instagram testuje aj funkciu, ktorou sa chce pripodobniť aplikácii BeReal. Tá zachytáva v jednom momente používateľa a jeho okolie prednou aj zadnou kamerou.

Viac sa dočítate TU.

Matky sú vystresované z FB skupín

Prieskum Pepperdinskej univerzity v Kalifornii ukázal, že prvorodičky, ktoré trávia príliš veľa čas prezeraním mamičkovských facebookových skupín, sú viac vystresované ako iné. Na fórach a sociálnych sieťach ich zaujímajú najmä otázky ohľadom zdravia ich bábätiek. Tam však často dostávajú mylné, protichodné, až nebezpečné odporúčania. Odborníci radia, aby sa mamičky obrátili skôr na pediatrov, či príbuzných, ktorí majú s deťmi skúsenosti.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.