Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Instagram a hacknuté účty, online randenie a podvod s poštou

Novinky zo sveta online bezpečnosti a sociálnych sietí 19.-31. december.

Instagram zachráni hacknutý účet

Instagram pre používateľov pripravil špeciálnu podstránku s názvom Centrum pre obnovu účtu. Tá im má pomôcť v prípade, že ich im  niekto hackne účet. Okrem toho je možné ju použiť aj v prípade, že účet bol zablokovaný, alebo používateľ zabudol heslo.

Viac sa dočítate TU.

Online randenie v roku 2022

Jedna z najpopulárnejších online zoznamovacích aplikácií, Tinder, zverejnila trendy, ktoré panovali v online zoznamovaní v tomto roku. Zo zozbieraných dát vyplýva napríklad to, že mladí ľudia sa častejšie pri randení vyhýbali alkoholu a v profiloch vyjadrovali aj svoje politické názory či spoločenské postoje. Do popredia sa dostali nové emotikony, nové miesta na stretávanie sa, ale aj záujem hľadať si partnerov so zmyslom pre humor.

Viac sa dočítate TU.

Podvod so Slovenskou poštou

Podvodníci využili aj predvianočné obdobie a snažili sa ľudí nalákať na podvod, v ktorom vystupovali v mene Slovenskej pošty. V podvodnom maile je napísané, že vám nebol doručený balík z dôvodu nesprávnej adresy doručenia a máte upraviť svoje osobné údaje, aby bolo všetko v poriadku. Email obsahuje link, v ktorom si máte upraviť osobné údaje. Ak naň kliknete a zadáte aj údaje z vašej kreditnej karty, tak vám môžu následne zmiznúť peniaze z bankového účtu.

Viac sa dočítate TU.

Musk možno prestane riadiť Twitter

Elon Musk plánuje odstúpiť z postu riaditeľa Twitteru, keď za seba nájde náhradu. Oznámil to po tom, čo používatelia siete v jeho vlastnej ankete odhlasovali, aby odstúpil. Miliardár sľúbil, že sa bude výsledku hlasovania držať.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.