Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Politika bez nenávisti: Tipy a triky

VYSTÚPTE ZO ZAČAROVANÉHO KRUHU HEJTU

Pôsobíte v politickej sfére? Príspevky, ktoré pridávate na svoje sociálne siete ovplivňujú vašich čítateľov tak, ako aj aktuálnu situáciu v krajine. Vaše slová majú veľkú váhu. Uvedomujeme si, že práca politika nie je jednoduchá. Prinášame 5 tipov a trikov na to, ako výjsť zo začarovaného kruhu hejtu a pracovať s rétorikou v politike tak, aby nikomu neublížila. Prispejme spolu k láskavejšiemu, bezpečnejšiemu a inteligentnejšiemu internetu na Slovensku.

Neradi čítate online? Odporúčania „Vystúpte zo začarovaného kruhu hejtu: Tipy a Triky pre politiku bez nenávisti“ si môžete vytlačiť! Nájdete ich v PDF forme kliknutím na tento link.

01

Stojte za svojím politickým pohľadom, neumlčujte iných.

Na demokracii je skvelé to široké spektrum politických hodnôt, ktoré môže človek schvaľovať a propagovať. Uistite sa, že svoju ideológiu propagujete bez démonizácie a ostrakizácie svojich oponentov a ich podporovateľov.

02

Dbajte, prosím, na slová.

Rétorika je umenie. Vyhnite sa, prosím, provokujúcim a prehnaným slovám, najmä keď hovoríte o ľudských právach a menšinách, mohli by totiž byť neprávne pochopené alebo by ich mohlo publikum vziať doslova. Buďte si vedomí vlastného vplyvu a faktu, že slová môžu viesť k činom. Toto nie je (auto)cenzúra. Toto je gramotnosť.

03

Ospravedlňujte sa okamžite a úprimne.

Niektorí ľudia alebo skupiny sa môžu cítiť niektorými vašimi činmi alebo vyjadreniami. Sú to občania sveta a politici sveta k nim musia pristupovať s rešpektom. Reprezentujte všetkých.

04

Budujte komunity, nie kulty.

Udržať si svojich podporovateľov vyžaduje veľa úsilia, presviedčania a výzvy k akcii. Vyhnite sa, prosím, vylúčeniu alebo obťažovaniu iných členov komunity, aby sa vaša skupina voličov stala dominantnou. Pre vás je to len politika, pre vašich podporovateľov každodenný život.

05

Rešpektujte svojich voličov, nevystavujte ich.

Vy máte pravdepodobne dosť zdrojov aj vedomostí na to, aby ste sa vyhli obvineniam za nenávistné správanie alebo správy. Väčšina vašich voličov však nemá. Rešpektujte a chráňte ich prevenciou a vzdelávaním o legálnych dôsledkoch ich správania. Môžete začať filtrovaním a moderovaním nenávistných škodlivých komentárov pri svojich účtoch na sociálnych médiách. Musíte svoje rozhodnutia vysvetľovať.

opcodepartners
Projektoví partneri OP:Code

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.