Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Digitálne občianstvo z pohľadu mladých

Už od roku 2004 si vždy v druhý februárový týždeň pripomíname Deň pre bezpečenejší internet. Pri jeho zrode stála aj Janice Richardson, expertka Rady Európy, ktorá spolu s digiQ organizovala konferenciu Digitálne občianstvo z pohľadu mladých ľudí. Konferencia sa konala pod záštitou primátora Bratislavy Matúša Valla.

Na Deň pre bezpečnejší internet, 11. februára 2020, sa v Bratislave stretli mladí ľudia z celej Európy. Konferencie o digitálnom občianstve sa zúčastnili aj mladí delegáti z European Council for Digital Good, do ktorej patria aj štyria lídri z digiQ. Už deň pred konferenciou členovia Councilu spoločne tvorili cvičebnicu pre mladých pre bezpečenejší internet DigiTown, ktorá bude čoskoro dostupná aj v slovenčine.

Na konferencii o digitálnom občianstve vystúpili experti z Facebooku, z Francúzskeho národného centra pre vedu a výskum, Rady Európy, European Council for Digital Good. Súčasťou konferencie bolo aj vystúpenie spíkrov zo Slovenska – zo spoločnosti ESET, z Európskeho riadiaceho výboru pre mládež, KPMG Slovensko, zo spoločnosti Orange, z Košického sampsrávneho kraja či z Rady pre vysielanie a retransmisiu.

V rámci okrúhlych stolov mladí ľudia pod vedením expertov tvorili 24 odporúčaní pre bezpečnejší internet.

Fotky z konferencie nájdete TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.