Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vyzývame Facebook, aby viac dbal o ochranu detí

Začiatkom októbra dátová analytička, ktorá pracovala pre Facebook, Frances Haugenová, verejne vyhlásila , že táto sociálna sieť škodí deťom, podnecuje k polarizácii spoločnosti a narúša demokraciu. Keďže sa našimi aktivitami dlhodobo snažíme zvyšovať ochranu detí a mladých v online prostredí, rozhodli sme sa pripojiť k celosvetovej iniciatíve, ktorá Facebook vyzýva, aby na svojich sieťach chránil deti lepšie.


Podľa slov Haugenovej, Facebook vie, ako tieto nežiadúce javy odstrániť, avšak nekoná, pretože by ohrozil svoje zisky. Viac informácií o jej vyhlásení TU
Na bezpečnosti detí a ich zdravom vývoji nám záleží. Preto sme sa ešte v októbri, ako jediná slovenská organizácia, pripojili k iniciatíve, ktorá Facebook vyzýva k činom smerujúcim k zvýšenej ochrane detí na ich sociálnych sieťach. Pod list, ktorý bol adresovaný Markovi Zuckerergovi, sa podpísalo 59 organizácií a odborníkov z celého sveta.
List v prvom rade poukazuje na problémy, ktoré sa na platformách Facebooku dejú, ale tiež predkladá požiadavky, ktoré je podľa signatárov Facebook povinný splniť. V liste, okrem iného, požadujeme aj zverejnenie výsledkov prieskumov, ktoré Facebook zrealizoval, no ich výsledky dodnes nezverejnil.
Na infografike si môžete prečítať našich 5 základných požiadaviek.
Viac informácií o iniciatíve TU.

Spoločný list je len prvým krokom na ceste k lepšej bezpečnosti detí a mladých na sociálnych sieťach. Tie ďalšie vám predstavíme už čoskoro.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.