Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Metodika: Digitálni Hrdinovia potrebujú pomoc!

Pomoc!
Internet ovládli zloduchovia a hrdinovia sú v úzkych,
potrebujeme tvoju pomoc.

 

Už sa ti stalo, že sa ti niekto chcel nabúrať do Facebooku, či inej sociálnej siete? Tvoj veľmi zvedavý rodič si chcel pozrieť, kde na internete surfuješ? Niekto zdieľal fotografiu, bez tvojho súhlasu? Písal ti cudzí človek a narúšal ti tvoj pokoj a súkromie?

V dobe strojov, ktoré dokážu robiť väčšinu ľudských činností oveľa efektívnejšie a lepšie, je naša myseľ jedinou a najkomplexnejšou ochranou proti útokom a manipulácii. Je len na nás, komu a čomu do svojej mysle povolíme prístup. Používaj ochranu.  Chráň sa a pomôž digitálnym hrdinom poraziť zloduchov. Príručku pre každého malého i veľkého hrdinu nájdete TU.

Je v nej popísaný celý príbeh boja dobra a zla, od počiatku až po koniec. Sú v nej metódy, techniky a nástroje, ktoré Vám osvedčene pomôžu v boji proti zloduchom a dajú Vám znalosti ako sa chrániť. Po prečítaní budete mať legendárny, neprelomiteľný štít.

Internet nás všetkých spája. Je skvelý pomocník pre malých i veľkých. Komunikácia cez internet ide bleskovo. To, čo nám predtým trvalo niekoľko dní – kým sme šli na poštu, odoslali ju a dostali list späť, dnes trvá len niekoľko sekúnd, či minút. Nemusíme ísť do stánku kúpiť noviny a do kníhkupectva po knihy. Máme informácie z rôznych zdrojov priamo v rukách. Google nám dá odpoveď na každú našu otázku. Vieme, čo sa deje v životoch našich kamarátov a blízkych: – stačí si otvoriť ich príbeh. Taký luxus bol pre Slovensko, pred 28 rokmi, len science fiction, až kým prišla prvá slovenská webová stránka v roku 1994.  (zdroj: tech.sme.sk)

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že tento virtuálny svet, v ktorom žijeme od začiatku pandémie, je miestom plným zábavy, kamarátov, inšpirácie, vzdelávania a motivácie, je tiež aj bojiskom dvoch síl.

Zla a Dobra.

Virtuálny svet nám prináša novú realitu, ktorá nie je vždy úplne ružová. Za sociálne siete platíme časom a kliknutiami. Internetové stránky si o nás zbierajú údaje a získavajú naše tajomstvá. Messenger si ukladá aj správy, ktoré neodošleme. Nie vždy nám každý chce len a len dobre. Na sociálnych sieťach sa tiež zvádza boj o tvoju pozornosť, o tvoje „páči sa mi to“, tvoje osobné údaje a súkromie. Internet so sebou prináša pretlak informácií, ktoré naša myseľ nasáva hneď z rána ako sa prebúdzame. A ku koncu dňa, keď si znovu ľahneme do postele, je nám z toľkého množstva informácií zle. Niektoré internetové stránky v nás chcú použitím poplašných správ vyvolávať strach a používať ho na manipuláciu, alebo naopak chcú získať našu dôveru sľubmi a vyprodukovanými faktami, aby sme si zakúpili ich produkt alebo podporili ich záujmy.

Nebojte sa, nemusíte si všetky sociálne siete vymazať a skoncovať s internetom. Skoncovať s internetom úplne, by znamenalo skoncovať s budúcnosťou. To by bola škoda. Internet je nástroj ako každý iný a je len na nás, ako ho používame. Digitálni hrdinovia ti vedia pomôcť, ako na zloduchov.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.