Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tablety pre seniorov, mazanie Google histórie a podvodný e-shop

Prinášame vám prehľad noviniek z oblasti internetovej bezpečnosti a sociálnych sietí.

Školenia o internete pre seniorov a tablety zadarmo

Ministerka Veronika Remišová chce v rámci projektu, ktorý je súčasťou plánu obnovy, zrealizovať bezplatné IT školenia pre seniorov. Majú im pomôcť lepšie porozumieť online prostrediu. Úspešní absolventi kurzu dostanú aj špeciálne nakonfigurované tablety. Na projekt je vyhradených takmer 70 miliónov eur. Do roku 2026 chce ministerstvo vyškoliť desiatky tisíc seniorov.

Viac o tejto správe nájdete TU.

Definitívny koniec Internet Explorer

O zrušení podpory prehliadača Internet Explorer 11 hovoril Microsoft už dlho. Po dlhom čakaní Microsoft oznámil finálny dátum, ku ktorému bude prehliadač nefunkčný, je ním 15. jún 2022.

Viac o tejto správe nájdete TU.

Novinka v mazaní v Google histórie

Spoločnosť Google ešte minulý rok predstavila novú funkciu včlenenú do hlavnej aplikácie Google. Funkcia umožňuje okamžite vymazať posledných 15 minút z histórie vyhľadávania.

Ako sa dá posledných 15 minút z histórie vyhľadávania vymazať? Stačí ťuknúť na profilovú fotku v aplikácii Google a z ponuky vybrať „odstrániť posledných 15 minút“. Doteraz si túto funkciu používali iba majitelia smartfónov a tabletov od Apple.

Viac o tejto správe nájdete TU.

Cez Messenger sa šíri nebezpečný podvod

Messenger ovládol nový podvod, prostredníctvom ktorého sa podvodníci snažia od používateľov vylákať citlivé údaje. Útočník, ktorý sa tvári ako priateľ, pošle používateľovi správu, v ktorej ho žiada o zaslanie jeho telefónneho čísla. Podvod pokračuje správou, ktorá používateľa informuje, že dostane SMS zo súťaže. Táto SMS je väčšinou súčasťou dvojfaktorovej autentifikácie rôznych služieb, no napríklad môže slúžiť aj na to, aby sa útočník dostal do internet bankingu obete. Momentálne je tento podvod rozšírený najmä u našich českých susedov, a tak je možné, že na Slovensku by sme mali byť opatrnejší v nadchádzajúcich dňoch.

Viac o tejto správe nájdete TU.

Pozor na podvodný e-shop

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na internetový obchod, kvôli ktorému zákazníci prišli o peniaze. Viacerí zákazníci sa sťažovali na e-shop www.perfektna.sk, kde im po uskutočnení objednávky a jej následnom zaplatení neprišiel žiadny tovar. Mnohí preto od obchodu odstúpili, no peniaze im vrátené neboli.

Viac o tejto správe nájdete TU.

Add Comment

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2023. Všetky práva vyhradené.