Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Musk Ďalej vyčíňa, podvodníci nachytali 30 000 Slovákov a Facebook premaže profily

Prehľad správ zo sveta internetovej bezpečnosti a sociálnych sietí od 14. do 20. novembra 2022.

Facebook premaže obsah v profiloch

Meta chce zjednodušiť rozhranie Facebooku, a tak sa rozhodla z profilov používateľov odstrániť niektoré kolónky. V profiloch používateľov po novom nebudú údaje o ich adrese, náboženstve či politických názoroch. Všetkým používateľom by sa v týchto dňoch malo na ich profiloch zobraziť upozornenie, ktoré hovorí o tom, že 1. decembra budú tieto ich údaje odstránené.

Viac sa dočítate TU.

Slováci nemajú bezpečné heslá

Technologická spoločnosť NordPass po roku opäť zverejnila prehľad najpoužívanejších hesiel naprieč celým svetom. V prieskume nechýbali ani heslá Slovákov. Mnohí z nich sa ani po roku nepoučili a naďalej používajú veľmi jednoduché kombinácie znakov, ktoré sa dajú prelomiť do pár sekúnd. V rebríčku hesiel sa vyskytli aj vulgarizmy.

Viac sa dočítate TU.

Musk v Twitteri ďalej vyčíňa

Elon Musk po svojom príchode do Twitteru vyhodil niekoľko kľúčových zamestnancov, neskôr ich prepustil až tisíce. Zdá sa, že veľkému prepúšťaniu nie je koniec. Minulý týždeň mal Musk všetkým zamestnancom poslať mail, v ktorom ich informuje, že buď budú tvrdo pracovať, alebo ich taktiež čaká vyhadzov. Šéf Twitteru si pod tvrdou prácou predstavuje vysoké pracovné nasadenie a tiež nadčasy. Na rozmyslenie im dal 24 hodín.

Viac sa dočítate TU.

Moto podvodníci nachytali 30 000 ľudí

Na Facebooku sa pred pár dňami objavila súťaž, ktorá víťazovi sľubuje výhru v podobe nového auta. V skutočnosti súťaž uverejnila falošná stránka, ktorá sa skrýva za značku Škoda. Používateľov vyzýva, aby dali lajk na súťažný príspevok a stránku a príspevok zdieľali na svojom profile. Za pár hodín získala stránka viac ako 18 000 fanúšikov a takmer 30 000 používateľov zdieľalo falošný súťažný príspevok.

Viac sa dočítate TU.

NAŠI PARTNERI

digiq.sk © 2024. Všetky práva vyhradené.