Zástupcovia mládežníckych lídrov na Dni bezpečného internetu v Prahe

Posted on Feb 21, 2018 |


Prečítajte si, ako zástupcovia našej siete mládežníckych lídrov za Slovensko Peter Dubček a Michal Ciprich prežili Deň bezpečného internetu v Prahe na medzinárodnom podujatí, ktoré organizovalo české Centrum pre bezpečný internet. S ostatnými mladými sa rozprávali aj o praktickej aplikácii európskeho nariadenia o ochrane osobných údajov. #SID2018 #bezpecneonline

Deň 1.
5.2.2018

Náš prvý samostatný pobyt vo veľkomeste dopadol skoro podľa našich očakávaní. V Prahe bolo síce chladno, no myšlienka na nadchádzajúce zážitky nás vo veľkej miere zahrievala. Po expresnom check-ine v hoteli sme sa ihneď vydali spoznávať krásy Starého mesta. Po niekoľkonásobnom stratení sa a výdatnom obede sme sa vrátili pripraviť sa na prvé stretnutie s našou koordinátorkou Janice Richardson. Prvé stretnutie bolo menej formálne, išlo skôr o vzájomné spoznanie sa nielen s Janice, ale aj s mládežníckymi lídrami z ostatných krajín. Konkrétne ľudí z Česka, Holandska, Chorvátska a z Cypru. Pripravili sme sa na zajtrajšiu konferenciu, keď sme diskutovali o témach ako GDPR, ochrana osobných údajov a ďalších internetových problémoch.

Po diskusii sme boli všetci pozvaní na večeru a samozrejme sme neodolali a dopriali sme si tradičné české špeciality. Náročný deň sme skončili na hoteli.

Deň 2.
6.2.2018

Deň bezpečného internetu bol hlavným dôvodom, prečo sme do Prahy cestovali. Vstali sme skoro, aby sme sa pripravili na tlačovú konferenciu, na ktorú sme hneď po raňajkách dorazili. Vypočuli sme si názory českých aj zahraničných expertov na internetové témy. Po tomto sme mali priestor vyjadriť naše názory aj my, mládežnícki lídri.

Slovensko sme odreprezentovali v tom najlepšom svetle – boli sme aktívni a každú príležitosť vyjadriť sa sme využili. Po ďalšom spoločnom obede a výmene kontaktov s ostatnými lídrami sme si ešte pozreli mesto a zamierili na Florenc. S Prahou sme sa lúčili ťažko, no zároveň sme sa nemohli dočkať, keď o našich zážitkoch porozprávame ostatným.

PS: Zmeškali sme autobus, ale nehovorte to našim koordinátorom.