#zasluzimesiviac

Posted on Apr 16, 2019 |


Spúšťame kampaň #WeDeserveBetter #zaslúžimesiviac.

Táto celoeurópska kampaň, ktorú vedieme v spolupráci s inými mimovládnymi organizáciami, bude prebiehať tri týždne pred voľbami do Európskeho parlamentu a počas nich.

Cieľom kampane je posilniť digitálnu empatiu, toleranciu a rešpekt v diskusiách a vo verejnom diskurze. Kampaň zvýši povedomie o normalizácii nenávistných prejavov, čo znemožňuje viesť kritické rozhovory a blokuje nás v prepájaní sa s ľuďmi, ktorých často vidíme ako “tí druhí”. Kritické myslenie a zapájanie všetkých ľudí by sa malo stať základnou súčasťou demokratického procesu a volieb.

Cieľom kampane na miestnej úrovni je ukázať, že európski občania si zaslúžia kvalitnejšie debaty, lepšie diskusie bez šírenia nenávisti alebo spoliehania sa na falošné správy, dezinformácie alebo konšpiračné teórie.

Bez ohľadu na naše rôzne politické presvedčenie, vieme, že si zaslúžime viac. Preto voláme po lepšej osvete a pozitívne ladených prejavoch.

Ako sa môžete zapojiť?

Je to jednoduché: ak súhlasíte so správou, šírte ju! Zdieľajte náš odkaz na Facebooku a Instagrame, YouTube, tvítnite ho, len nezabudnite pridať medzinárodný, anglický hashtag #WeDeserveBetter spolu s  #zaslúžimesiviac.

Pri zdieľaní môžete pridať niečo konkrétnejšie. Môžete upozorniť tých, ktorí rozosievajú nenávistné prejavy (#CallOut), môžete povzbudiť ostatných, aby sa zamysleli pred vyťukaním odpovede #ThinkBeforeYouType alebo môžete jednoducho zdieľať, prečo vám na tom záleží.

Čím viac nás je, tým hlasnejšie budú naše hlasy znieť! Postavme sa spolu za hodnoty tolerancie a rešpektu vo verejnom diskurze.

Naše príspevky môžete zdieľať z našich účtov na https://www.facebook.com/digiQ.sk/ a https://www.instagram.com/digitalnainteligencia/.

Sledujte, čo v nasledujúcich týždňoch uverejníme na sociálnych sieťach, pretože budeme zdieľať viac materiálov ku kampani.